Nie tylko EMPiK chce Merlina?
Wygląda na to, że wszyscy położyliśmy już krzyżyk na sklepie Merlin.pl, zakładając, iż przejmie go EMPiK. Tymczasem w tej sprawie ciągle jeszcze musi się wypowiedzieć UOKiK. Znalazł się też kolejny chętny na przejęcie Merlina - redcoon GmbH. Spółka ta, zlokalizowana w Niemczech, ma również i polski oddział, w którym można kupić m.in. eCzytniki.
Poniżej prezentujemy informację prasową nadesłaną nam przez firmę Times Square Public Relations:
redcoon zainteresowany kupnem Merlin.pl
Firma redcoon Polska, będąca oddziałem międzynarodowego przedsiębiorstwa redcoon.com - największego sklepu internetowego w dziedzinie elektroniki użytkowej w Europie, jest zainteresowana kupnem Merlin.pl, którego przejęcie przez Empik Sp. z o.o. zależy od decyzji UOKiK.
8 lipca 2010 poruszenie w polskiej branży e-commerce wywołały informacje o zawarciu umowy inwestycyjnej pomiędzy Empik Sp. z o.o. (NFI EMF) a spółką Merlin.pl SA. Może ona wejść w życie dopiero, gdy zgodę wyrazi Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Protesty wydawców książek i branży muzycznej, dają podstawę do opinii, że do przejęcia może nie dojść.
Decyzja o chęci zakupu Merlin.pl została podjęta w centrali przez spółkę matkę polskiego oddziału: redcoon GmbH. Wartością dla firmy, zainteresowanej nabyciem sklepu, jest nie tylko marka Merlin.pl ale także pracownicy firmy. Polski redcoon już wcześniej wyrażał w imieniu grupy zainteresowanie zakupem, nie tylko związanego z Merlin.pl sklepu e-cyfrowe.pl, lecz przede wszystkim sklepu Merlin.pl.
Jesteśmy zdania, że sklep ten, jak żaden inny, pasuje do profilu naszej działalności, gdyż wysoka jakość usług prezentowana przez Merlin.pl jest również priorytetem w naszej działalności. Ponieważ umowa pomiędzy Empikiem a Merlin.pl jest dopiero przedwstępna ponownie zgłaszamy nasz akces na zakup sklepu Merlin.pl – mówi Magdalena Zomrowska prezes redcoon Polska Sp z o.o.
Siedziba redcoon zlokalizowana jest w Niemczech zaś firma ma oddziały w 9 europejskich krajach: Austrii, Belgii, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Polsce, Portugali i Włoszech. Polski oddział firmy został założony we wrześniu 2008 roku i w tej chwili należy do pierwszej dziesiątki największych sklepów internetowych w Polsce (7. miejsce w rankingu Internet Standard w dziedzinie e-commerce).
Wygląda więc na to, że los Merlina nie jest jeszcze do końca przesądzony. Pozostaje nam zatem śledzić dalsze losy jednej z najstarszych księgarni internetowych. Jesteśmy też ciekawi Waszego zdania - komu chętniej sprzedalibyście Merlina? Zapraszamy do dyskusji na forum.