Vedia eReader K1 – recenzja
Wszyscy czekaliśmy z niecierpliwością na start kolejnego polskiego eCzytnika - produktu firmy Vedia. Konkurent eClicto jest od niego tańszy o 100 złotych. Dzięki uprzejmości jednego z naszych użytkowników, galona3, mamy okazję posłuchać jak sprawuje się K1. Co dostaniemy za 800 złotych? Przekonajcie się sami, czytając naszą recenzję, okraszoną licznymi zdjęciami (po kliknięciu w każde zobaczycie wersję w pełnych rozmiarach).
Legimi na warszawskich Targach Książki
Wygląda na to, że uczestnicy warszawskich Targów Książki, odbywających się w dniach 13 - 16 maja 2010 roku, będą mieli wiele okazji do zapoznania się z eCzytelnictwem.
Pisaliśmy już, że z okazji targów eCzytnik eClicto będzie dostępny w promocyjnej cenie 499 zł, na forum przedstawiciel sklepu e-Czytnik.pl poinformował, iż na ich stoisku będzie prowadzona przedsprzedaż eCzytnika Vedii (będzie można również przetestować i kupić inne eCzytniki oferowane przez e-Czytnik.pl), a przed chwilą pan Mikołaj Małaczyński z Legimi przysłał nam wiadomość zapraszającą na ich stanowisko.
Czytniki Vedii pod koniec maja w sklepach
Przedstawiamy wywiad, jakiego udzielił nam Pan Mirosław Podolski - Product Manager firmy Vedia S.A.:
eKsiazki.org: Skąd w ogóle pomysł zainwestowania w eCzytniki? Czy uważacie, że produkty tego typu faktycznie mogą stać się na tyle popularne, by można było na nich zarobić sensowne kasę?
Mirosław Podolski: Decyzję o wprowadzeniu do oferty czytników książek elektronicznych pomógł podjąć niewątpliwy sukces czytnika Kindle w Stanach Zjednoczonych. Już w ubiegłym roku na targach CeBIT w Hanowerze mogliśmy obserwować nowość w postaci czytników. Były to pionierskie rozwiązania, które po roku stały się urządzeniami multimedialnymi z ekranem dotykowym i dostępem do internetu w sieci bezprzewodowej. Obecnie czytniki oferują nie tylko wyspecjalizowane firmy, ale także najwięksi producenci urządzeń elektronicznych. Dla firmy VEDIA S.A., którą jest producentem urządzeń multimedialnych, wprowadzenie czytnika jest normalnym krokiem w celu poszerzenia oferty, tym bardziej, że czytniki odtwarzają pliki dźwiękowe oraz grafiki. Warunkiem sukcesu, jest jednak zaoferowanie produktu w odpowiedniej cenie dla polskiego odbiorcy, z ciekawą zawartością lub współpraca z wydawcami książek w formie elektronicznej. Jest to w dalszym ciągu rynek niszowy, ze względu na niższą popularność tego typu rozwiązań w porównaniu ze Stanami Zjednoczonymi.
VEDIA eReader K1
Jednak nie Vedia Digital Ebook, jak wskazywałby na to produkt z oferty Komputronika, a także wbrew mojemu czarnowidztwu, produkt polskiej firmy staje się coraz bardziej realnym. Co zatem wiadomo o nadchodzącym rywalu eClicto?