RW2010 wychodzi poza self-publishing
O RW2010, polskiej platformie self-publishingowej, pisaliśmy już dawno temu. Dotychczas było to miejsce, gdzie każdy mógł dodać swój utwór i sprzedawać go na tej platformie. Teraz RW2010 oferuje również eBooki jako oficyna wydawnicza. Czy to dobrze?
Co zmieniłby polski Amazon?
Amazon powoli podbija Europę. Po Wielkiej Brytanii i Niemczech, własny Kindle Store dostali niedawno Francuzi. Następni w kolejności wydają się być Hiszpanie, lokalny Kindle Store powinien też zostać otwarty w Portugalii (choć ten mógłby być obsługiwany przez oddział w Hiszpanii) i we Włoszech - bo takie języki są obecnie wspierane przez nowy Kindle 4. Nieśmiało zaczyna się mówić o otwarciu polskiej wersji Amazona, zastanawiamy się zatem, co zmieniłby polski Kindle Store.
Spróbuj self-puba – on nie gryzie!
Jeśli marzyliście kiedykolwiek o tym, by spróbować książek pisanych przez self-publisherów, ale zawsze baliście się zaryzykować - teraz macie świetną okazję, by przełamać swój strach. Oficyna wydawnicza RW2010, o której już pisaliśmy, przygotowała dla Was super ofertę - do końca sierpnia, jeśli tylko napisaliście 10 postów na naszym forum, możecie za darmo otrzymać 10 "złotych" do wydania na eBooki z RW2010!
RW2010 przygotowuje się do pierwszej premiery
Jeśli uważnie śledzicie nasze forum, z pewnością zauważyliście parę wątków zapoczątkowanych przez użytkownika maciejslu - to Maciej Ślużyński, ojciec-założyciel oficyny wydawniczej RW2010.
Amazon sprzedaje więcej eBooków niż książek papierowych
Wreszcie się doczekaliśmy. Najpierw sprzedaż eKsiążek przewyższyła sprzedaż hardcoverów, potem paperbacków. W obu przypadkach mniej zorientowani pisali, że Amazon sprzedaje więcej książek elektronicznych niż papierowych. Tym razem wreszcie napiszą prawdę - bo Amazon poinformował, iż sprzedaje więcej eBooków niż wszystkich książek papierowych (a więc hardcoverów i paperbacków razem). Cyfrowa rewolucja stała się faktem.
Pamiętacie eczytniki z Copii? To zapomnijcie.
Nie dalej jak rok temu pisaliśmy Wam o serwisie The Copia, którego model biznesowy zakładał połączenie serwisu społecznościowego dla miłośników eksiążek wraz ze sprzedażą sprzętu do ich czytania. Projekt zapowiadał się naprawdę ciekawie, naszą wyobraźnię rozpaliły zwłaszcza nowe modele eczytników, których miało być na starcie aż sześć modeli, i powiązanie ich funkcjonalności z samym serwisem. Minęło dwanaście miesięcy, a z szumnych zapowiedzi pozostało niewiele, bo sam serwis. Jak donosi Wall Street Journal eczytniki zostały skasowane z biznesplanu twórców Copii, a cało to oprogramowanie dla fascynatów eczytelnictwa będzie tworzone dla użytkowników komputerów oraz smartphone'ów/tabletów. W chwili obecnej dostępne są desktopowe aplikacje dla Windows i Mac OS oraz aplikacja dla iPada, w najbliższych planach znajduje się aplikacja na Androida.
e-Dazon.pl startuje z płatnymi treściami
Serwis e-Dazon.pl wystartował, choć z drobnymi poślizgami. Jak na razie oferta jest uboga (płatnych tytułów znajdziemy zaledwie 14), ale firma zapowiada dalszy rozwój. W ofercie wyróżniają się przede wszystkim dwie pozycje - "1Q84" (t.1) Haruki Murakamiego (kosztująca 36 zł), a także "Książę Mgły" Carlosa Ruiza Zafona (w cenie 23 zł). Obie pozycje dostępne są w formacie ePUB, choć zabezpieczonym DRMem.
Woblink – opóźnienia zdarzają się wszędzie
Wszyscy byliśmy ciekawi, gdy pojawiły się pierwsze zapowiedzi dotyczące Woblinka - specjalnej aplikacji do czytania eBooków, skierowanej przede wszystkim na urządzenia firmy Apple, takie jak iPad czy iPhone. Zapowiadano pozycje wielu ciekawych wydawnictw, w tym niektórych, których dotychczas na scenie eKsiążek nie widzieliśmy (jak np. wydawnictwo MAG). Niestety, premiera wypadła blado - po kilku tygodniach czekania otrzymaliśmy jedynie parę darmowych książek do poczytania.
Neox Q6 z firmy e-dazon.pl – prezentacja
Zapraszamy do obejrzenia i komentowania prezentacji eczytnika firmy e-dazon.pl: Neox Q6. Nagranie zostało wykonane podczas Targów Książki w Krakowie